درباره مازیار بهرامی

شفاف باشید تا متفاوت باشید

سلام، تشکر می‌کنم که از وبسایت من بازدید کردیدم . من در اینجا از خرده دانسته‌هایم ، تجربیات و مهارت‌ها می‌نویسم.

خب! اول از همه کمی به صورت رسمی و رزومه ای خودم را معرفی کنم! من در دو رشته مهندسی مکانیک و MBA یا مدیریت کسب و کار تحصیل کردم. بیشترین تجربه کاری من در حوزه تحقیقات بازار، تحلیل و توسعه کسب و کار بوده است. اخیرا هم در زمینه نورومارکتینگ مشاوره می‌دهم.

حالا کمی هم غیر رسمی! در طول تجربه کاری خودم پی بردم سازمان ها بیشتر از همه به دنبال یک کارمند خلاق می‌گیردند و کارمندی که به مهارت‌های حل‌مساله مسلط، تبدیل به مهره‌ای ارزشمند می‌شود. تجربه کار در شرکت‌های بین‌المللی و چند مدیر اروپایی به من نشان داد که خلاقیت و مهارت حل‌مسئله کاملا اکتسابی است و خیلی از کارمندان و مدیران دوره های خلاقیت شناسی، تفکر خلاق و مهارت های حل مساله را در قالب دوره های TRIZ یا تفکر طراحی می‌گذرانند. از طرفی تحقیقات نشان داده که همه انسان ها در کودکی خلاق هستند اما سیستم نادرست آموزشی و رفتار نامناسب والدین و عدم شناخت خود ما از عملکرد مغز، خلاقیت را در ما کشته است.

موفقیت چیزی نیست جز عملکرد جانبی مغز ما!

این دلایل سبب شد که به دنبال یاد گرفتن مهارت‌های خلاقیت و حل مسئله بروم، و با توجه به فقدان آموزش‌های درست در این زمینه، سعی می‌کنم دانسته‌هایم را با علاقه‌مندان به اشتراک بگذارم. مطالعه و یادگیری در این زمینه‌ها، مرا به مطالعه علوم شناختی و نوروساینس کشاند و اینکه موفقیت چیزی نیست جز عملکرد جانبی مغز ما!

بهبود عملکردهای شناختی مغز

در حال حاضر مطالعاتی در حوزه رفتارشناسی، علوم شناختی دارم و روی بهبود عملکردهای شناختی مغز، مانند توجه، خلاقیت و حل‌مسئله کار می‌کنم. انسان قرن بیست و یکمی باید حداقل 10 مهارت ضروری که به کارکردهای شناختی مغز مرتبط است را بیاموزد، تا بتواند آینده شغلی موفق و زندگی شخصی با کیفیتی را برای خود بسازد. یکی از ضروری‌ترین این مهارت‌ها، مهارت مدیریت توجه است. به همین دلیل اولین کتابم در این حوزه را به مدیریت توجه و تمرکز اختصاص دادم، یعنی کتاب “باشگاه پرورش توجه”. امیدوارم با  مقالات و ویدئوهای مفید بتوانم قدمی کوچک در بهبود کیفیت زندگی مردم کشورم بردارم.

تماس با من